Güneş
özgürlüğün yeni adı

Ölçüm & Değerlendirme

Türkiye’deki enerji mevzuatı, lisanslı GES başvuruları için proje sahası içerisinde belirlenen şartlarda ölçüm yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Rofa Solar, yatırımcılar için bu projelerde belirlenen sahalar üzerinde ölçüm istasyonları kurmaktadır. Bu istasyonlarda kullanılacak Piranometre ve güneşlenme süresi ölçer gibi cihazların seçiminde kalite standartlarını ön planda tutmakta ve tedariğini yapmaktadır.

Ayrıca, resmi başvurular için zorunlu bir aşama olan, ölçüm istasyonlarının Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından kabulünü yaptırmaktadır. MGM kabulünün sonrasında başlayan veri akışının günlük takibi, analizlerinin yapılması ve MGM’ye gönderilmesinin yanı sıra ölçüm süresi sonunda Enerji Üretim Raporu hazırlanması hizmetlerini vermektedir.

Rofa Solar Ölçüm İstasyonları Kurulumu, Takibi, ve Analizlerinden, MGM Raporlarının hazırlanması ve takibi hizmeti vermektedir.

Rofa'ya Sorun

GES hakkında tüm merak ettikleriniz için uzmanlarımız sizleri bekliyor. Tüm sorularınız cevapları ve çözüm ihtiyaçları burada.