Rofa solar ile Seraphim Distribütörlük anlaşması

Türkiye’de ve dünyada öncü projeleri başarıyla devreye alan Rofa Solar ile Tier 1 listelerinde her dönem kendine yer bulan Seraphim arasında distribütörlük anlaşması imzalandı.

Temmuz 2007’de İstanbul’da kurulan Rofa Solar, yaklaşık 2000 MW, rüzgar, jeotermal ve güneş enerjisi projeleri geliştirdi. Rofa Solar hem ulusal hem de uluslararası seviyede güneş enerjisi sektöründe anahtar teslim güneş enerjisi santrali kurulumlarına devam ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında 120 MW anahtar teslim GES kurulumunu gerçekleştiren Rofa Solar ayrıca Türkiye’de, Avrupa’da ve Afrika’da yeni projeler geliştiriyor ve bu projeleri de yatırımcı olarak hayata geçiriyor. Rofa Solar geliştirdiği güneş enerjisi santrallerinin A’ dan Z’ ye tüm aşamalarını kendi ekibiyle yürütmektedir. Rofa Solar sahibi olduğu veya yatırımcıya ait devreye alınan santrallerin bakım ve işletmesini yönetmektedir. 

“MÜŞTERİLERE HIZLI ÇÖZÜMLER SUNUYOR”

Rofa Solar imzaladığı distribütörlük anlaşması ile, dünyada ve ülkemizde artan enerji maliyetleri nedeniyle, güneş enerjisine olan talebin arttığı bu ortamda, yaşanan malzeme tedarik sorunlarına karşılık, stoğundaki hazır Seraphim marka güneş panelleri ile yatırımcılara çözüm sunmaktadır. Seraphim ile yapılan distribütörlük anlaşmasıyla, hem Türkiye’ de hem de MEA bölgesinde stok panel bulunduran Rofa Solar müşterilere hızlı çözümler sunmaktadır.  
Distribütörlük anlaşması yapılan Seraphim dünyanın önde gelen fotovoltaik modül üreticileri arasında olup ürettiği kaliteli ürünler sayesinde, Bloomberg BNEF tarafından yayınlanan Tier 1 üreticiler kategorisinde bulunmaktadır. Seraphim küresel çapta yıllık 7,5 GW fotovoltaik modül üretim kapasitesine sahiptir. Seraphim güneş panelleri 2021 sonu itibariyle 40 ülkede toplam 14 GW’tan fazla santralde kullanılmıştır.  

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir